TÜRK POP MÜZİĞİNE ELEKTRONİK MÜZİK DOKUNUŞU: BURCU feat.CAN SEZGİN & DOĞUŞ KILIÇ - OLUR MU OLMAZ, YAYINDA

TÜRK POP MÜZİĞİNE ELEKTRONİK MÜZİK DOKUNUŞU: BURCU feat.CAN SEZGİN & DOĞUŞ KILIÇ - OLUR MU OLMAZ, YAYINDA

TÜRK POP MÜZİĞİNE ELEKTRONİK MÜZİK DOKUNUŞU: BURCU feat.CAN SEZGİN & DOĞUŞ KILIÇ - OLUR MU OLMAZ, YAYINDA

Türk Pop Müziğine Elektronik Müzik Dokunuşu
BURCU feat. Can Sezgin & Dogus Kilic “OLUR MU OLMAZ” Video Klibi ile Birlikte Tüm Dijital Platformlarda

Yorumu ve sözü Burcu Küngürlü’ye, müziği Dogus Kilic, Can Sezgin ve Burcu Küngürlü’ye ait olan “OLUR MU OLMAZ”, PayRec etiketi ile şimdi tüm dijital platformlarda, video klibi ile YouTube’da yayında

Pandemi döneminin meyvesi olan “OLUR MU OLMAZ”, Burcu’nun Bodrum’da, Dogus Kilic’ın Kuzey Kıbrıs’ta, Can Sezgin’in ise Ankara’da bulunması sebebiyle Bodrum - Kuzey Kıbrıs – Ankara Hattı arasında ortaya çıkan ve üretim sürecinde birbirlerinin açık bıraktıkları kapıları kapatarak ortaya çıktı.

Video klip, Bodrum’un mis kokulu mandalina ağaçlarına ve begonvillerle dolu ara sokaklarına götürüyor

Klipte, Bodrum sokaklarını gezen, denizin serin sularında yürüyen, bir taraftan hayatına kaldığı yerden devam eden ve mutlu görünen bir kadını, diğer taraftan ise unutamadığı acılarını yaşayan, anılarıyla ilgili dokunduğu yerlerde bir iz arayan kadının hikayesini anlatıyor. Video klip, Beyza Küngürlü tarafından yönetilmiş ve kurgulanmıştır. Styling ise İrem Çopuroğlu’na aittir.


BURCU

Burcu 14 Ağustos 1996 yılında Bursa’da doğdu. Tam ismi Burcu Küngürlü’dür. Küçük yaşlarında çok fazla okul değişimi yaptığı için yalnızlık duygusunu çok fazla taşımış bir çocuktu. 12 yaşında kendini ifade edebilmek için kendi kendine şarkı sözü yazmaya ve şarkı söylemeye başladı.

15 yaşında ilk sahnesini aldıktan sonra müziğe eğilimi arttı ve kendini bu yönde geliştirmeye karar verdi. Üniversiteye geçtiğinde ise yazdığı şarkı sözlerini değerlendirmek adına okulunun müzik kulübüne katıldı ve orda solist olarak yer aldı. Okul içinde ve şehir dışında olmak üzere çokça yerde sahne aldı. 2017 yılında sözü ve müziği kendisine ait olan ilk şarkısı “Yana Yana”yı yayınladı. Kendisini geliştirmek adına şan derslerine başladı. 2018’de Ufuk Sakızcıoğlu ile ortak bir çalışma olan ve sözü müziğini Emrah Demiralp’le birlikte yaptığı “Sorma” şarkısını, ardından aynı şarkının akustik halini yayınladı.

2019 yılında yine sözü ve müziği kendisine ait olan “Alışmışım” şarkısını ve son olarak 2020’de Doğuş Kılıç ile birlikte “Sen Bilmezken” şarkısını yayınladı. Günümüzde hala kendi şarkı sözlerini yazıp çalışmalarını sürdürmektedir.

DOĞUŞ KILIÇ

Doğuş Kılıç, 11 Mart 1992'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde doğdu. Kıbrıs'ın en güzel şehirlerinden biri olan Girne'de yaşamaktadır. Sanatçı bir aileden gelen Doğuş Kılıç, hayatının her aşamasında müzik ve resim yaşamıştır. Ailesi müziğe olan ilgisi nedeniyle 12. yaş gününde ona DJ ekipmanları aldı.

Kendini geliştirerek Kıbrıs'ın önemli eğlence mekanlarında sahne almayı başardı ve Kıbrıs'ın gelecek vaat eden DJ'i olarak anıldı. Doğuş Kılıç sevdiği ve prodüksiyonunu yapmak istediği Trance Müzik'e ilk adımı attı ve odasına stüdyo ekipmanları alarak prodüksiyona başladı. İlk ürettiği mash-up'larla dikkat çeken Doğuş Kılıç, Dj setlerinde yer almaya başladı ve ardından duygularını daha iyi ifade etmek için kendi parçalarını üretmeye başladı. Uzun süreli çalışmaları ve prodüksiyondaki mevcut durumun bir sonucu olarak, ilk single'ı “Alter Ego” yu Sırp prodüktör arkadaşı Aleksandar Radievic ile Pulsar Recordings üzerinden yayınladı.

Başarılı DJ Specific Slice'ın "Alter Ego" remiksiyle, Trackitdown Top 100 Trance Tracks'te ilk 10'a girmeyi başardı ve bu nedenle kendisini "Trance World" ile tanıştırdı. Doğuş Kılıç, ürettiği parçalarla Giuseppe Ottaviani, Richard Durand, Fabio XB ve Sied van Riel gibi ünlü DJ'lerden destek almaya başladı. Müziğe olan tutkusu, bitmeyen enerjisi ve kararlılığıyla çalışmalarını sürdüren Doğuş Kılıç, uzun yıllar müzikseverlere hizmet etmeyi ve insanların kalbini kazanmayı misyon edinmiştir.

CAN SEZGİN

9 Eylül 1993 tarihinde İzmir’de doğan Can Sezgin, müziğe ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başlar. Lise yıllarında müziğe karşı ilgisinin giderek artmasıyla 2010 yılında KKTC’nin önde gelen DJ’lerinden DJ Bora K ile DJ’lik çalışmalarına başlar. Can Sezgin bu derslere başlama kararını “ İnsanlara müzik sunma isteğim, yapabileceğim en doğru ve en iyi işin DJ’lik olacağını gösterdi.” sözleriyle açıklar.

Bu eğitimlerle eş zamanlı olarak radyoculukla tanışan Can Sezgin’in aynı yıl, ilk radyo programı olan ve kız kardeşi Seden Sezgin ile birlikte hazırlayıp sundukları talk show, “Maksat Muhabbet” adıyla Kıbrıslı&Akdeniz FM’de yayınlanmaya başlar. 2011 yılında Birinci Medya Kurumu’na ait ve Kıbrıs’ın ilk özel radyosu First FM’e geçerek aynı programı sürdürürler. “Maksat Muhabbet” devam ederken Can Sezgin’in haftasonlarına özel olarak hazırladığı eğlence programı “Can Sezgin’le Club First” de yayına girer. Yine aynı medya kurumuna ait televizyon kanalı Genç TV’nin yayın ekibine katılan Can Sezgin, yaklaşık olarak iki yıl boyunca da burada görev alır. Can Sezgin, 2013 yılında ise Radyo Juke ile anlaşarak aynı formatta “Can Sezgin’le Tadında Muhabbet” isimli programı yayınlar.

Eğitimli bir DJ olarak Kıbrıs’ın en hit, en güzel eğlence merkezlerinde, büyük organizasyonlarda, açılış ve özel partilerde kabin başına geçen Can Sezgin; kendi müziğini üretmek, jingle ve radyo prodüksiyonları yapmak için de 2015’in Şubat ayında İstanbul DJ Academy’de “Prodüktörlük” eğitimi alır ve başarı ile tamamlar. Radyo programcılığı ve DJ'liğin yanı sıra beste ve şarkı düzenlemeleri, remix projeleri, seslendirme ve reklam prodüksiyonları da yapmaktadır. Üniversite eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema bölümünde tamamlamıştır. Can Sezgin’in özel olarak hazırladığı setleri, her Cuma 00:00-01:00 saatleri arasında merkezi İstanbul’da olan ve 14 büyük ilde yayın yapan Radyo Mega’da “Can Sezgin’le Club Mega” isimli programda 2 yıl boyunca yayınlanmıştır. Günümüzde ‘’Can Sezgin’le Ritmix’’ programı Kıbrıs Capital Türk Radyo’da yayın hayatına devam etmektedir. 2019 Yılında dijital alanda ‘’Kallina Records’’ isimli plak şirketini kurmuştur. Bu şirket adı altında hem kendine ait eserleri hem de farklı sanatçılara ait eserlerin lisanslamasını ve satışını yapmaktadır. 

Paylaş