MESJOPALA - GEL ÇALISMASI BPM ETİKETİYLE DİJİTAL PLATFORMLARDA

MESJOPALA - GEL ÇALISMASI BPM ETİKETİYLE DİJİTAL PLATFORMLARDA

MESJOPALA - GEL ÇALISMASI BPM ETİKETİYLE DİJİTAL PLATFORMLARDA...

Mesjopala “GEL” Eseriyle Sevenleriyle Buluşuyor Geçtiğimiz aylarda “Ölüyorum” ve “Unuttum Seni” adlı eserleriyle müzik piyasasına giriş yapan ünlü iş adamı Mustafa Palabıyık namı diğer Mesjopala, yeni eserinin hazırlıklarını sürdürüyor. “Gel” ismi ile tüm dijital platformlarda yer alacak olan parçanın aranjörlüğünü ise Ekrem Düzgünoğlu üstlendi. Türküye, özgün müziğe ve bir enstrüman olarak bağlamaya aşık olduğu ifade eden mesjopala BPM Müzik şirketine ortak olduktan sonra hem kendi eserleri için hem de yeni yetenek genç sanatçılar için kolları sıvadı.

Mesjopala Kimdir?
Merkezi Almanya’da bulunan ünlü bir şirketin yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Palabıyık, Türkiye ile Almanya arasında köprü konumunda. Türkiye’de, Çin’de ve dünyanın farklı bölgelerinde üretilen ürünlerin Almanya’da satışını gerçekleştiren şirket züccaciye ve içecek sektöründe faaliyet gösteriyor. Aslen Gaziantepli olan iş adamı koyu bir Fenerbahçe taraftarı. Mesjopala’nın ismini Almanya’da yaptığı hayırsever faaliyetler ve Türk sivil toplum kuruluşlarına yaptığı bağışlarla da sık sık duyuyoruz. Öyle ki şirketin Almanya’da ki faaliyetlerinin 45 yıl önce başladığını ve köklü olarak Avrupa’nın birçok noktasında ticari faaliyet gösterdiğini öğrendik. Mesjopala ise bu şirketin ve bağlı firmaların 15 yıldır başında. 2021 yılında ise BPM Müzik ile ortaklık kurdu. Türkiye’nin yakından tanıdığı Ekrem Düzgünoğlu ve Mehmet Yılmaz ise bu şirketin diğer ortakları olarak yer alıyor. Müzik Kanallarında Listeleri Salladı. Mesjopala’nın ikinci eseri olan “Ölüyorum” adlı eseri hem Avrupa’da yaşayan hem Türkiye’de kendisini takip edenler tarafından beğenildi. Şarkı Star TV ve diğer müzik kanallarında 4.sıraya kadar ilerledi. Bu durumun 3.şarkının yapılması için daha fazla heyecan verdiğini belirten mesjopala “Gel adlı eserimin çok daha harika ve fazla beğeni alacağını umuyorum” dedi.

Şarkıların İlham Kaynağı
Mesjopala’nın ifadelerinde “Çocukluğumdan beri kendi kendime sözler yazar, şarkılar söylerim. Bu hayalimi gerçekleştirmek için dostum Mehmet Yılmaz ve Ekrem Düzgünoğlu’nun birlikte olduğu BPM Müzik’e ortak olarak büyütmeye karar verdik. Tek başıma olduğumda sürekli mırıldanan şarkı söyleyen bir insandım ve kendim içinde şarkılar oluşturmaya karar verdim” dedi. Mesjopala mizacı ve yapısıyla ilgili olarak ise “Yapı ve mizaç olarak ciddi bir duruşum var, bu belkide iş adamı kimliğimin yansıması ancak yakın çevrem ve dostlarım beni çok iyi tanır ve her zaman çok iyi kalpli olduğumu söyler. Şarkılara sözlere yapımın mizacımın ve düşünce yapımın herşeyi etkisi vardır. Tüm şarkılarımın ve yaşantımın, iş kimliğimin bir yansıması olarak bir kitap yazmak isteseydim sanırım ismini de ‘ Hayallerim, Prensiplerim, İdeallerim ’ koyardım” dedi. Şarkıcı ilk eseri olarak “Unuttum Seni” adlı parçayı seslendirdi. İkinci olarak ise sözü kendisine ait olan ve “duygularımın, yaşanmışlığın, duygusallığımın yansıması” olarak ifade ettiği “Ölüyorum” adlı parçasını sevenleriyle buluşturdu. Mesjopala, bu parçanın Avrupa ve Türkiye’de beklenenin üzerinde ilgi görmesi üzerine zaman kaybetmeden üçüncü şarkı için kolları sıvadığını belirtti.

Gel Şarkısı Nasıl Ortaya Çıktı?
Şarkıcı kimliğinin yanı sıra iş adamı profili nedeniyle çeşitli ülkeleri sık sık gezen, gezdiği yerleri sosyal medya hesabından paylaşan mesjopala yeni çıkacak olan şarkısı için ise “İçimden geldiği gibi, üzerinde 3 ay çalışarak oluşturduğum bir şarkı” olarak belirtti. Şarkılarını özellikle sessiz, sakin ve tek başıma olduğum ortamlarda içinden geldiği gibi çıkardığını belirten mesjopala, Almanya’da yaşanan bir gurbet hissinin de her zaman olduğunu belirtiyor.

Almanya’da Şarkıcı ve İş Adamı Olmak
Bugün Avrupa’da 7 milyona yakın, Almanya’da ise 3 milyona yakın Türk yaşıyor. Bulunduğu bölgelerde zaman içerisinde önemli mevkilere gelen Türkler kalabalık bir nüfusa da sahip oldu. Almanya bu konuda önemli merkezlerden ve mesjopala ifadelerinde “Aslında Almanya’ya artık alıştık ve Türkler çok fazla olduğu için kendimizi yabancı hissetmiyoruz. Zaten sahibi olduğum şirkette de çalışanların tamamı Türk. Burada Türk olarak yer almak gurur verici, ülkemizi ciddi anlamda temsil ediyoruz, Türkiye’den getirdiğimiz ürünleri burada satarak kendi öz vatanımıza da katkı yapıyoruz” dedi. Mesjopala namı diğer Mustafa Palabıyık, Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan Arzum markasının da Avrupa distribütörü.

Seyahatlerin Müziğe Etkisi Olduğunu Düşünüyorum Avustralya, Amerika, Çin, Dubai, Afrika ve dünyanın tüm ülkelerini iş sebebiyle sürekli ziyaret ettiğini belirten mesjopala memleketi olan Gaziantep’e de sürekli gelip gidiyor. Gezdiği sayısız yerin ve Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinin de şarkı ve bestelerinde etkili bir unsur olduğunu ifade ediyor. Müzik Piyasası Korona Döneminde Zor Bir Süreç Yaşadı Covid-19 salgını sebebiyle konserlerin ve mekanların iptal olması sebebiyle pek çok şarkıcı ve binlerce canlı müzik sanatçısı zor günler yaşadı. Hem Türkiye’de hem Almanya’da yaşayan Türkler için söz konusu olan durum için mesjopala’nın ortak olduğu BPM Müzik ise bir karar alarak Almanya’da 2.şube açmaya karar verdi. Bu kararlarıyla Almanya’da rap müziğe ilgi duyan ve yetenekleriyle ön plana çıkan tüm gençlere destek olmak istediklerini belirten mesjopala, şube kuruluş işlemlerinin sürdüğünü ifade etti.

GEL ...
Geçiyor elbet günler geçiyor
Zaman sadece deşip geçiyor
Kalpte sen dilde sen tende sen canda
Ah yar sensiz olmuyor

Gel dayanamam gel ömrüm talan
Ben sana dayanamam
Gel adın adıma gel canın canıma
Her şeyim sana kurban

Bitiyor elbet dertler bitiyor
Ayrılık gözümden kanlar döküyor
Sazda sen sözde sen şarkılarda sen
Ah yar sensiz olmuyor

Söz: Mehmet Yılmaz
Müzik: Mehmet Yılmaz
Mastering: Mustafa Aydın
Yapım: BPM Music
Bass: Salih Çolak
Yaylı Gurubu: Ansamble
Yönetmen: Ekrem Düzgünoğlu Görüntü Yönetmeni: Murat
Klip yapım: BMP Müzik Yapım Prodüksiyon: BPM Music Yapım


 

Paylaş