KARAMBOL'ÜN YENİ SİNGLE'İ

KARAMBOL'ÜN YENİ SİNGLE'İ "SENDİN" YAYINDA...

KARAMBOL'ÜN YENİ SİNGLE'İ "SENDİN" YAYINDA...

Karambol grubuna ait “Sendin” adlı şarkının klibi, İmaj stüdyolarında, 2 adet Blackmagic kamera, 1 adet Jimmy Jip, Light Dolly kullanılarak beyaz fonda yaklaşık 12 saatte çekilmiştir. Post-Production’ı 4 gün süren klip, Karambol grubunun ilk klibidir.

“Sendin” Video Klibi İle Yayında Duygusal bir hikayeye ve sözlere sahip olan Sendin, modu yükselten dinamik ritim elemanlarıyla dinleyicisine eşlik ettirecek tarzda bir şarkıdır. Bas gitar ve davul öne çıkan enstrümanlar olurken, piyano ve elektro gitarlar ise şarkıya duygu ve boyut katmaktadır. Sendin, sadece vokalin hikaye anlattığı bir şarkı olmakla kalmayıp, müzikalitesiyle dinleyiciye duygu aktarmaya çalışmaktadır. Kendi stüdyolarında besteledikleri, grubun ikinci teklisi olan “Sendin” Mart 2021’de Erekli Tunç Stüdyoları’nda kaydedilmiştir. Mix’ini Ozan Yılmaz üstlenip şarkıya katkı sağlamıştır.

Şarkı, yaşanamadan biten gerçek bir aşk hikayesidir... Karşılık bulamamış bu aşk hikayesinden ilham alınarak bestelenen “Sendin”, Karambol için özel bir yere sahiptir. Grubun çıkış teklisinden sonra söz ve müziğini beraber tamamladığı ilk şarkıdır. Karambol, İstanbul çıkışlı bir alternatif rock grubudur. Erdinç Can (gitar), Kuzey Deniz Yılmaz (bateri) ve Tan Atayurt’un (bas gitar) bir araya gelmesiyle 2014 yılında kuruldu. Grup 2020 yılından beri Eyüp Yavuz Mercan (vokal) ile yoluna devam etmektedir.

Video Klip Künye:
Yönetmen: Ebru Erkman
Produksiyon : ZPRODUCTION
Görüntü Yönetmeni: Kemal Arslan
Yardımcı Yönetmen Abdulgaffar Geylani
Yardımcı Yönetmen Asistanı: Irmak Erpolat
Kameraman: Ozan Saltık
Yapım Sorumlusu : Selami Tan
Kurgu Editörü: İshak Demirci
Grafik Tasarım M. Şamil Tekin
Color Artist: Haluk Turanç
Kamera Arkası Çekim Deniz Birkiye & Maya Arıkan
Çekim Stüdyosu İmaj Platoları

Karambol Hakkında
Karambol, İstanbul çıkışlı bir alternatif rock grubudur. Erdinç Can (gitar), Kuzey Deniz Yılmaz (bateri) ve Tan Atayurt’un (bas gitar) bir araya gelmesiyle 2014 yılında kuruldu. Grup 2020 yılından beri Eyüp Yavuz Mercan (vokal) ile yoluna devam etmektedir.

Müziği sadece duyum ve ses olarak değil, bütüncül bir yaklaşımla üreten Karambol, yenilikçi sounduyla Türk rock müziğine farklı bir soluk getirerek “Karambolize” etmeyi amaçlamaktadır. Bestelerinde, günlük hayattaki ilişkilerden ilham alıp, duygularını müzik ve söz olarak ifade etmektedir. Kendi stüdyolarında besteledikleri, grubun ilk teklisi olan “Kaplumbağa” Temmuz 2020’de Babajim Stüdyoları’nda kaydedilmiştir.


 

Paylaş