KARAMAN BELEDİYESPOR 3. LİGDE

KARAMAN BELEDİYESPOR 3. LİGDE

KARAMAN BELEDİYESPOR 3. LİGDE

Covid-19 salgını nedeni ile BAL Liginde lig bitimine 4 hafta kala ertelenmesi ve ardından TFF’nin 11 grup liderini şampiyon ilan edilmesi ile liderle arasında 3 puan olan 9 BAL takımının mücadelesi sonuçsuz kalırken bugün müjdeli bir haber geldi.

Bugün Spor Bakanı Kasap oğlu TFF ve Kulüpler Birliği ile yaptıkları toplantıda BALdaki 8 takımın 3. Lige çıkması kararlaştırıldı bildirdi.

Az önce Bakan Kasap oğlu ve TFF Başkanı Özdemir yaptıkları açıklamada Karaman Belediyespor unda aralarında olduğu 8 takım 3. Lige yükseltilmesi kararı açıklandı.

Haber Karaman’da özellikle spor kamuoyunda ve İl halkı arasında büyük sevinçle karşılandı.

Karaman Belediyespor'un 3. lige çıkması dolayısıyla kentte kutlamalar yapıldı.

Karaman Belediyesi önünde toplanan gruba Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın da katılması ile yürüyüşe geçti.

Atatürk Bulvarı İstikametinden Molla Fenari Caddesi ardından 1. İstasyona geçen grup sloganlar atarak davul ve zurna eşliğinde Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına geldi.

Burada grup meşale yakıp pankartlar açarak Belediyespor’un 3.lige çıkmasını doyasıya kutladı.

“CENABI ALLAH DUALARIMIZI KABUL ETTİ”

Meydanda kalabalığa seslenen Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, “Karaman Belediyesporumuz 3. Lige çıkmıştır. Şehrimize, Karamanımıza, Karamanlı hemşerilerimize ve gençlerimize hayırlı olsun. Bundan sonrası içinde gerek takımımız gerek yönetimimiz gerekse taraftarımız olarak Karaman Belediyesporumuzun sonuna kadar yanındayız. Cenabı Allah dualarımızı kabul etti. Dün gençlerimize söz vermiştik. Karaman Belediyesporumuz inşallah 3. Lige çıkacak demiştik. Cenabı Allah nasip etti. Destek olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

“KARAMANIMIZ HAK ETTİĞİ YERLERE GELECEK”

“Ne söz vermişsek bir bir yerine getireceğiz” diyen Kalaycı, “Karamanımız hak ettiği yerlere gelecek. El birliği ile gerek spor da gerek sosyal alanda gerek fiziki alanda Karamanımıza yapılacak ne varsa sonuna kadar bu abiniz, kardeşiniz, hemşeriniz içinizden biri olarak sonuna kadar gece gündüz yatmadan yorulmadan yılmadan mücadele edecek” diye konuştu.

Ardından taraftarlar müzik eşiğinde eğlendiler.

Radyo 70 olarak Karaman Belediyespor u tebrik ediyor, 3. Ligde başarılar diliyoruz.
 


 

Paylaş